pasja fotografii

Szkoła

Edukacją fotograficzną zajmujemy się od kilkunastu lat, na rynku jesteśmy znani głównie pod marką kursfoto.pl. Nasze szkoły tworzy grupa profesjonalistów. Są to fotografowie z kierunkowymi dyplomami uniwersyteckimi, będący jednocześnie artystami z licznymi wystawami i nagrodami w dorobku, ale i wieloletnimi  fotografami komercyjnymi. Co najważniejsze jednak, część z nich naucza także w stacjonarnych szkołach fotografii, począwszy od szkół średnich po uniwersytety. Przeszkoliliśmy kilkadziesiąt tysięcy osób, od podstaw fotografii, poprzez warsztaty artystyczne, po specjalistyczne zajęcia z komercyjnych dziedzin fotografii. Jako pierwsi w kraju zaczęliśmy prowadzić wyprawy fotograficzne w mało dostępne rejony świata. Jeszcze przed erą globalnej turystyki docieraliśmy z grupami szkoleniowymi w niedostępne góry Siemen i do dzikich ludów doliny Omo w Etiopii, do mało znanego kiedyś Laosu, Birmy, Papui, Indii czy Nepalu…  Teraz chcemy podzielić się swoimi doświadczeniami z Tobą.

 

Wielkopolska Szkoła Fotografii oraz Wrocławska Szkoła Fotografii to szkoły uruchomione w odpowiedzi na potrzeby nie tylko naszych kursantów, zainteresowanych kontynuacją działań fotograficznych. To także ścieżka dla rozwoju dla osób dojrzałych i ustabilizowanych życiowo, szukających przy tym artystycznej pasji. Ambitne cele stawiane słuchaczom sprawiają, że nasze szkoły plasują się znacznie bliżej kształcenia akademickiego niż policealnego. Atuty tej formy kształcenia to wnikliwa analiza obrazu fotograficznego, umacnianie postawy twórczej, warsztatu techniki obrazowania i posługiwania się programami do postprodukcji. Dokument w fotografii, portret, profesjonalna fotografia użytkowa to główne cele edukacji w obu szkołach. Po ukończeniu dwuletniej nauki absolwenci zdobywają zawód fotografa artystycznego.

 

 

 

 

Na przestrzeni kilkunastu lat w ramach szkoleń stacjonarnych i programu szkół policealnych przeszkoliliśmy ponad 20 tys. osób. Oddziały naszej placówki można znaleźć już w 7 miastach Polski – Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Łódź, Warszawa, Gdańsk. Szkolenia realizujemy jednak w dowolnym możliwym miejscu, to wybór naszych klientów. W każdym miejscu zagwarantujemy najwyższą jakość